تبلیغات
بهترین تحقیقات - ¿بیماری سرطان ریه

¿بیماری سرطان ریه

شنبه 5 اردیبهشت 1388  05:19 ب.ظ

نوع مطلب :مقالات علمی ،

آیا سـرفه هـای پی در پی می کنید؟ و یا بـه همراه سرفه خـون بـالا مـی آورید؟ آیـا از درد دائـمی قفسـه سیـنه رنج مـی بـریــد؟ سینه شما خس خس می کند و دچار تنگی نفـس هسـتـید؟ وزن بدنتان بدون وجود هیچ دلیلی رو بـه کـاهش اسـت؟ اگـر چـنـین اسـت حتـمـا با پزشک خود در مورد آزمایشات سرطان ریه مشورت کنید. سرطان ریه از انواع سرطان های مرگ آور میـبـاشد که هر سـاله تـعـداد زیـادی را به کـام مـرگ مـی برد. آمـار نشـان مـیــدهد که قربانیان سرطان های سینه، پروستات و روده رویـهـم کـمـتر از تعداد قربانیان سرطان ریه هستند. تقریبا 60 درصد بیماران را مردها تشکیل می دهند و 33 درصد از کـل دلایــل مـرگ و مـیـر مـردها از سـرطـان، سـرطـان ریــه می باشد.

در این مقاله دلایل، نشانه ها، درمان و طریق پیشگیری از ابتلا به این بیماری را برای شما شرح می دهیم.

 

دلایل بروز سرطان ریه
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

استعمال دخانیات
هیچ شکی وجود ندارد که مصرف تنباکو از اصول بنیادین ابتلا به سرطان ریه است. در حقیقت حدود 80 تا 90 درصد کل بیماری های ریوی به دلیل مصرف تنباکو بروز می کنند. مدت زمان سیگار کشیدن هر چه بیشتر و طولانی تر باشد، ریسک ابتلا به سرطان ریه نیز افزایش پیدا می کند. که البته این ریسک در مردان بالاتر می باشد: مردهایی که در طول روز یک پاکت سیگار می کشند 22 مرتبه بیشتر از افراد غیر سیگاری در معرض ابتلا به این سرطان قرار دارند. از سوی دیگر زنانی که همین مقدار سیگار را مصرف می کنند، ریسک ابتلا در آنان تنها 12 مرتبه افزایش پیدا می کند. مصرف سیگار برگ و پیپ نیز کاری بدور از خطر به شمار نمی رود و درصد ریسک ابتلا به بیماری را در حدود 2 تا 6 درصد افزایش می دهد.

همیشه در مورد خطرات دود سیگار برای افراد غیر سیگاری مطالب بسیاری می شنوید و حتی پیش بینی شده است که خطرات آن در افراد غیر سیگاری نسبت به افرادی که سیگار می کشند بیشتر است. با توجه به میزان قرار گرفتن در معرض دود سیگار میزان ریسک ابتلا به سرطان متفاوت است. برای پژوهشگران یافتن گروهی که به هیچ وجه در معرض دود سیگار نبوده اند کار دشواری است و پیدا کردن مضرات واقعی دود سیگار برای افراد غیر سیگاری کمی با مشکل بر خورد می کند. اگرچه اطلاعات موجود در این زمینه حاکی از آن است که در این افراد ریسک ابتلا به سرطان 25/0 تا 45/0 درصد افزایش می یابد.

برای خواندن بقیه مطلب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید

نوشته شده در یکشنبه 3 اردیبهشت 1385 و ساعت 07:04 ق.ظ توسط : سینا
ویرایش شده در یکشنبه 3 اردیبهشت 1385 و ساعت 07:04 ق.ظ


¿نقل مکان وبلاگ
جمعه 12 اسفند 1384

دوستان اگه خدا بخواد تصمیم داریم به زودی  نقل مکان کنیم . آدرس جدید ما در آینده اینه http://medicalmenu.blogfa.com . خوشحال میشیم که از این به بعد به آدرس جدیدمون بائین . در اونجا بیشتر یا نه همش مطالب روانشناسی و از این جور بحثها خواهیم داشت . باز بستگی به لطف شما دوستان داره . در اینجا هم هر چند وقت مطالب دیگر پزشکی که موضوع بندی وانها در سمت رات وبلاگ هستش رو خواهیم گذاشت . پس ما رو تنها نذارید و حتما به آدرس جدید ما سر بزنید . به زودی مطلبهای بسیار جالبی رو قرار خواهیم داد  .

در ضمن از یک مشاور روانشناس هم در وبلاگ استفاده می کنیم . از کسانی که فکر می کنند نیاز به مشاوره دارند و یا حضور یک مشاور میتونه بهشون کمک کنه با من تماس بگیرند . یا سوالشتون را برام میل کنید و یا اگر خواستید ترتیب یک تماس تلفنی با مشاور را خواهیم داد .


نوشته شده توسط: کریم س | آخرین ویرایش:- | نظرات ()