تبلیغات
بهترین تحقیقات - اشیاء ناشناخته فضایی, دروغ یا حقیقت؟

اشیاء ناشناخته فضایی, دروغ یا حقیقت؟

چهارشنبه 2 اردیبهشت 1388  10:22 ق.ظ

نوع مطلب :مقالات علمی ،

اشیاء ناشناخته فضایی, دروغ یا حقیقت؟
unknown Flying Objects نام اشیاء پرنده ی ناشناخته در فضا است که غالباً با نام UFO شناخته میشود.این اشیاء که از سالهای دور همواره ناشناخته باقی مانده باعث توجه و جلب نظر بیشتر دانشمندان به سوی خود شده است.

[ نجوم و اخترفیزیك ]

Objects unknown Flying نام اشیاء پرنده ی ناشناخته در فضا است كه غالباً با نام UFO شناخته میشود.این اشیاء كه از سالهای دور همواره ناشناخته باقی مانده باعث توجه و جلب نظر بیشتر دانشمندان به سوی خود شده است.
طی این قرن كه فناوری ها و نوآوری ها درنقاط مختلف جهان شكوفا شد،ufo به پدیده ی تازه ای تبدیل شد و موجب برانگیخته شدن حس كنجكاوی مردم و به وجود آمدن سوالاتی در اذهان عمومی انسانها گردید.
افراد سودجو با بهره گیری از نا آگاهی عمومی جامعه با انتشار تصاویر و مطالب غیر معتبر شروع به فریب دادن مردم كردند و با خیالات و تصورات بچگانه ی خود از موجودات فضایی و ماجراهای ساختگی رو به رو شدنشان با موجودات فضایی كتابها نوشتند و چه بسا از این راه به ثروتهای هنگفتی رسیدند.
من در این مقاله سعی كرده ام تا واقعیت هایی را درباره ی ufo) ) یوفوها بیان كنم تا بتوانیم بیشتر در باره ی این اشیاء ناشناخته بدانیم.
اكثر شاهدان عینی بیان كرده اند كه موجودی با چشم های كشیده،قد 150 سانتیمتر و چشمانی بزرگ دیده اند، ولی سوال اینجاست كه لزوم تشابه موجودات فضایی با انسان ها چیست؟
چرا موجودات فضایی نیز همانند انسان باید، چشم،گوش یا بینی داشته باشند؟
آیا این نشان دهنده ی كذب بودن این ادعا ها نیست؟
چرا افراد اكثراً در تنهایی موجودات فضایی را مشاهده میكنند؟
شاید این افراد در تنهایی دچار توهّم بینایی یا Hallucination Visual شده بودند و در تاریكی شب،از سایه ها برای خود اشكالی همانند سفینه های فضایی و موجودات بیگانه درست كرده بوده اند. توهّم بینایی یكی از مهمترین خطاهای حسی در انسان است كه این نوع توهم ممكن است ابتدایی وناقص باشد (مثل برق جرقه دود و شعله) یا به شكل آدمها حشرات پرندگان اشیاء جامد حتی اعضای بدن انسان یا حیواناتی را كه هیچكدام وجود خارجی ندارند می بیند. گاهی این توهمات یك منظره كامل را شامل می شوند. توهم بینایی هم در پسیكوزهای فونكسیونل و هم عضوی ممكن است مشاهده شود.
همچنین خطاهای حسی ایلوزیون (Illusion) یكی از اختلالات درك است كه در آن اشیاء یا پدیده های واقعی بصورت متفاوت یا تغییر یافته درك می شوند. مثال كلاسیكی از خطای حسی بصری شكسته و خمیده به نظر رسیدن قاشق در لیوان پر از آب است. دكارت در این مورد گفته است "چشم من آن را شكست و عقل من آن را ساخت"

ادامه مطلببه وضوح مشخص است كه استدلالاتی كه برخی افراد در رابطه با ربوده شدن انسانها توسط موجودات فرازمینی مطرح می كنند كاملاً كذب وبر پایه همین توهمات ذكر شده است. در بسیاری از متون منتشره درباره ufo ها به پنجاه وپنج به اصطلاح دلیل استناد شده كه هر كدام از آنها نمایانگر توهمات و هذیانات فكری این افراد است. نمونه هایی از این دلایل عبارتند از:


ایا در رختخواب خود دچار نوعی فلج شده اید؟ در حالی كه احساس میكنید موجودی در اتاق تان است؟!!


(فلج خواب - بختك فلج خواب(sleep paralysis) به حالت ناتوانی در انجام حركات ارادی حین خواب اطلاق می شـود. فلج خواب یـك تـجربـه ی دلــهره آور و هراس انگیز می بـاشد. فـلـج خـواب اغـلب اوقات هنگام بیدار شـدن از خـواب و یـا در مـوارد نـادر در لحظه ی به خـواب رفتن رخ میدهد. فلج خواب از چند ثانیه تا چـند دقیـقه بـه طـول می انجامد. جالب است بدانید 25 تا 30 درصد جـمعیت كشـور حـداقل یكبار در طول زندگی خود اخـتـلال فلج خـواب را تـجـربه كرده اند. علایم فلج خواب: 1- ناتوانی در حركت دادن تنه، دستها و پاها و صحبت كردن (فرد از فرط ترس میخواهد فریاد بكشد و برای بیدار شدن تقلا میكند، اما گویی تلاش وی بی نتیجه است). 2- فلج تمام و یا بخشی از عضلات اسكلتی ی بدن. 3- احساس خفگی و نزدیك بودن زمان مرگ (گویی موجودی روی قفسه سینه ی شما قرار گرفته است). 4- وحشتزدگی و اضطراب. 5- توهمات خواب (hypnologic hallucinations): به توهمات شنیداری، دیداری و لمسی ی رویا مانند اطلاق میشود. احساس حضور یك انسان دیگر در اتاق، احساس فشردگی در قفسه سینه، دیدن سایه ی افراد، دیدن منبع نورانی، شنیدن صدای افراد، شنیدن صدای قدمهایی كه نزدیك میشوند، دیدن شبح، تجربه خروج از بدن، احساس شناور شدن در هوا، شنیدن صدای بازو بسته شدن درها. تصورات غلط نسبت به فلج خواب و یا بختك: آزار و اذیت توسط جن، شیطان، دیو و یا موجودات فرازمینی. مكانیسم ایجاد فلج خواب: در طی خواب در مرحله ی حركات سریع چشم(REM)، یعنی مرحله ای كه رویا بینی در آن روی میدهد، مغز انتقال سیگنالهای عصبی بسوی عضلات اسكلتی (به استثنای عضله دیافراگم و عضلات چشم) را مسدود و متوقف میسازد، تا شما رویاهای خود را برون ریزی نكنید )


دیدن خواب های زیاد در مورد بشقاب پرنده ها - نورهای رنگارنگ و موجودات فرازمینی!

(احتمالاً شخص پیش از خواب فیلم تخیلی راجع به موجودات فضایی یا احیاناً e t را مشاهده كرده و روی مبل یه خواب رفته است!)
داشتن احساس مرموز در مورد اینكه شما انسان بخصوص یا یك ((انتخاب شده)) هستید!!!
( هذیان خود بزرگ بینی یا همان delusion grandiose كه در آن بیمار خود را یك انسان بخصوص
می داند. در این اختلال هذیانی مایه مسلط هذیان این می باشد كه شخص از ارزش و قدرت و معلومات و هویت خاص برخوردار است)

نیمه شب از خواب پریدن با وحشت و اضطراب زیاد!
) وحشت شبانه / این اختلال به شكل بیدار شدن از خواب در ثلث اول شب. تقریباً همیشه با فریاد وگریه گوش خراش اضطراب شدید تا حد حمله هراس آغاز می شود. بیمار با حالت وحشت زده در بستر می نشیند و گاهی بلافاصله بیدار شده و احساس وحشت شدیدی به او دست می دهد)

داشتن ترس زیاد و غیر قابل توضیح. (برای مثال از ارتفاع - مار ها - عنكبوت ها - حشرات بزرگ - صداها ی بلند - نورهای درخشنده - امنیت شخصی یا تنهایی! (از علائم رایج بیماری روانی فوبیای ساده phobia simple كه در آن شخص از دچار وحشت شدیدی از اشیاء پیرامون خود می گردد)داشتن خاطره از وجود مكان مخصوصی كه معانی روحی برای شما داشته در بچگی!!

بودن شخصی در زندگیتان كه ادعا میكند در نزدیكی شما یك سفینه یا یك موجود عجیب دیده و پس از ان شما برای مدتی مفقود شده اید!!!

علاقه زیاد به موضوع بشقاب های پرنده و موجودات فرازمینی یا مطالعه زیاد درباره آنها!!!!!!!!


داشتن احساس اینكه تحت نظر هستید و به مدت طولانی شما را نگاه می كنند. بخصوص در شب!!؟
(درست نشان دهنده بیماری روانی paranoid ideation كه در آن بیمار ادعا میكند تحت نظر است و كسی به او نگاه و توجه می كند)


دیدن مه یا دود عجیب در مكانی كه نمی تواند وجود داشته باشد! (توهم بینایی ناقص یا همان (Hallucination Visual

شنیدن صداهای عجیب وزوز یا صداهای ضربان دار بدون اینكه بفهمید منشا انها كجاست؟!!!
)توهم شنیداری یا همان Auditory Hallucination
این توهم اغلب به صورت درك خودبخوی كلمات صداها و صحبتها و سر و صداها ظاهر میشود. توهمات كلامی از نظر محتوی ممكن است خیلی با هم فرق داشته باشند. مثلاً بیماری صدای كسی را می شنود كه او را به نام می خوانند گاهی بیمار جمله ای یا صحبتی طولانی را با چندین صدای متفاوت می شنود. این اتفق برای افراد سالم نیز روی می دهد. بیماران اسكیزوفرنیك گاهی صداهایی می شنوند كه آنها را بعنوان سوم شخص مورد خطاب قرار می دهد)

داشتن بی خوابی یا اختلال در خوابیدن.
(اختلال خواب یا Insomnia)

شنیدن صدایی خارجی كه از درونتان با شما سخن می گوید. به شما دستور میدهد یا شما را راهنمایی می كند.
(توهم شنیداری Auditory Hallucination
بیماران اسكیزوفرنیك كه بعضاً می تواند خطرآفرین باشد و قطعاً نیاز به درمان دارد)


از گنجه یا كمدتان میترسید.
(از علائم رایج بیماری روانی فوبیای ساده phobia simple كه در آن شخص از دچار وحشت شدیدی از اشیاء پیرامون خود می گردد)


این همه دلیل برای اثبات كذب بودن استدلالات بالا كافیست تا ما درك كنیم استدلالات ذكر شده بالا در رابطه با ربوده شدن افراد توسط موجودات فضایی ناشی از عوامل روانی همچون توهم است و علم روانكاوی میتواند همه این به اصطلاح استدلالات را نفی كند و حقیقت را برای ما روشن سازد. تا ما عوامل روانی خود را نشانه ای از وجود فرازمینیان ندانیم و اگر به اصول تحقیق و پژوهش علمی پایبند باشیم لااقل با چشمی باز و با تمسك به شواهد و قرائن مستدل به دنبال دلایلی محكم و قانع كننده برای اثبات وجود موجودات فرازمینی بگردیم.

ارسال :امیرحسین ستوده بیدختی


منبع:Psichology and Psychiatry (1
N.Pourafkarry

Sleep & Dreem(2
A Medical Approach
F. Fadai

نوشته شده توسط: کریم س | آخرین ویرایش:- | نظرات ()