تبلیغات
بهترین تحقیقات - نانو حسگرها

نانو حسگرها

پنجشنبه 24 اردیبهشت 1388  10:38 ق.ظ

نوع مطلب :مقالات علمی ،

 محمد در حال مطالعه

سلام!

 مطالعه کنید که مطالعه همیشه مفید بوده است. البته چیزی رو که دوست دارید بخونید. شاید هم بعضی اوقات مجبور باشید به زور چیزی را یاد بگیرید. نگران نباشید، یاد بگیرید! 

نانو تکنولوژی! علم روز! این مقاله یکی دیگر از قابلیت های فراوان این فناوری نوست که بشر رو وارد انقلاب صنعتی جدیدی کرده است.

  چهل سال پیش ریچارد فایمن1 ، متخصص کوانتوم نظری و دارنده جایزه نوبل، در سخنرانی معروف خود در سال 1959 با عنوان "آن پایین، فضای بسیاری هست"، به بررسی بُعد رشد نیافته‌ای از علم مواد پرداخت. وی در آن زمان اظهارکرد: "اصول فیزیک، تا آن جایی که من توانایی فهمیدن آن را دارم، بر خلاف امکان ساختن اتم به اتم چیزها حرفی نمی زنند." او فرض را بر این قرار داد که اگر دانشمندان فرا گرفته‌اند چگونه ترانزیستورها و دیگر سازه‌ها را با مقیاس‌های کوچک بسازند، پس ما خواهیم توانست که آن‌ها را کوچک و کوچک‌تر کنیم. تا آنجا که که اتم‌ها را در مقابل دیگری به گونه‌ای قرار دهیم که بتوانیم کوچک‌ترین محصول مصنوعی و ساختگی ممکن را ایجاد کنیم.

بنابراین جرقه آغاز فناوری نانو به زمان سخنرانی فاینمن باز می‌گردد اما عبارت "نانوفناوری" 2 اولین بار توسط توسط  " نوریوتاینگوچی" استاد دانشگاه علوم توكیو در سال" 1974 "استفاده شد. اما در واقع باید "کی‌اریک درکسلر" را پدر نانوفناوری نامیدچراکه نانوفناوری در سال 1986 در کتابی از وی با عنوان موتورهای آفرینش بسط داده شد.

   در ادامه به یک کاربرد بسیار جالب این تکنولوژی پرداخته میشه که خوندنش خالی از لطف نیست...

(لطفاً نظراتتون رو برامون بنویسید. خوشحال میشیم و دلگرم)

نوشته شده توسط محمد در ساعت 14:0 | ادامه  |

نوشته شده توسط: کریم س | آخرین ویرایش:- | نظرات ()