تبلیغات
بهترین تحقیقات - اعلام نتایج رسانه ها گمانه زنی است / چاپ مجدد تعرفه / امکان تمدید مهلت

اعلام نتایج رسانه ها گمانه زنی است / چاپ مجدد تعرفه / امکان تمدید مهلت

یکشنبه 24 خرداد 1388  09:27 ق.ظ

نوع مطلب :اخبار انتخابات ،

اعلام نتیجه شمارش آرا از فردا صبح
 
وزیر كشور اظهار داشت: احتمالا از اوایل صبح فردا اعلام شمارش آرا را خواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، صادق محصولی ضمن بازدید خود از ستاد انتخابات استان تهران در جمع خبرنگاران با ابراز خرسندی از حضور پررنگ و قوی ملت ایران در پای صندوق‌های رای اظهار داشت: به حمدالله نسبت به انتخابات‌های گذشته می‌توانیم ركورد خوبی را از حضور گسترده مردم ثبت كنیم.
وی با بیان اینكه تاكنون هیچ مشكلی در روند برگزاری انتخابات گزارش نشده است، اظهار داشت: تمام كارها به خوبی پیش می‌رود.

محصولی در پاسخ به سوال خبرنگاری راجع به تمدید ساعت اخذ رای پاسخ داد: احتمال اینكه با حضور گسترده مردم اخذ رای تمدید شود، وجود دارد ولی توصیه ما به مردم این است كه با توجه به اینكه ساعت‌های پایانی انتخابات ساعات پرتراكمی خواهد بود، كسانی كه تاكنون موفق به شركت در انتخابات نشده‌اند هرچه سریع‌تر در شعب حاضر و رای خود را به صندوق بیاندازند.

وزیر كشور درخصوص زمان شمارش آرا اظهار داشت: سعی می‌كنیم هر زمانی كه از دستمان بر می‌آید این كار را شروع كنیم احتمال دارد كه از اوایل صبح فردا اعلام شمارش آرا را داشته باشیم.
وی همچنین در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینكه چنانچه مردم آرای مربوط به انتخابات مجلس خبرگان رهبری را در صندوق انتخابات ریاست‌جمهوری بی‌اندازند احتمال ابطال صندوق وجود دارد یا خیر تذكر داد: مردم حواسشان باشد آرا را در صندوق‌های مشخص بریزند.
محصولی در رابطه با موضوع سلامت انتخابات گفت: در واقع ملت شریف ایران با علم به اینكه انتخابات در كمال سلامت برگزار می‌شود در پای صندوق‌های رای حاضر می‌شوند.
وی حضور گسترده مردم را مهر بطلانی بر یاوه‌گویی‌های مخالفین نظام دانست و افزود: حضور گسترده مردم همیشه حكایت از اعتماد كامل آنان به سلامت برگزاری انتخابات دارد.

محصولی مكانیزم‌های پیش‌بینی شده در انتخابات را دقیق ارزیابی كرد و افزود: پیش‌بینی‌های صورت گرفته آنقدر دقیق است كه هیچگونه تخلف اثرگذار در انتخابات وجود نخواهد داشت.
وی علاوه بر اینكه انتخابات را فرصتی برای نشان دادن عزت ملی ایرانیان به جهان عنوان كرد، اظهار داشت: انتخابات همكاری و هماهنگی، شعور سیاسی و اینكه مردمسالاری دینی در ایران توانسته بعد از 30 سال پررونق‌تر از قبل وجود داشته باشد را نشان می‌دهد.
وزیر كشور با بیان اینكه در انتخابات عزت و اقتدار ملت ایران و پیشرفت‌های علمی و امید به آینده را افزایش می‌دهیم و نقش مردم را در حاكمیت به جهانیان نشان می‌دهیم را تهدیدی برای دشمنان دانست.

وی ادامه داد: بنابراین دشمنان از طریق ایجاد شائبه‌هایی همچون عدم سلامت انتخابات سعی می‌كنند در اذهان مردم ایجاد شبهه نمایند و یا نسبت به مجریان عدم اعتماد ایجاد كنند همه این موارد در راستای القای شبهات به مردم است.
محصولی اظهار داشت: برداشت ملت ما این است كه هركدام از این نامزدها برنده انتخابات باشد رئیس‌جمهور همه خواهد بود.

وی حضور گسترده مردم را خط بطلانی به اظهارنظرهای دشمنان در رابطه با شائبه عدم سلامت دانست و گفت: امروز وقتی به پای صندوق‌های رای می‌رویم می‌بینیم كه مجریان خود مردم، فرهنگیان و فرهیختگان هستند كه در شعب از مردم رای می‌گیرند.
محصولی با اشاره به برخی شایعات دشمنان كه حتی رسانه‌های خارجی را رصد می‌كنند و از وضعیت صندوق‌های سیار اظهار نگرانی می‌كنند، اشاره كرد و گفت: نمایندگان نامزدها در همه صندوق‌ها اعم از ثابت و سیار حضور دارند. این نمایندگان حتی پس از اینكه زمان اخذ رای به پایان رسید و اصطلاحا كركره شعبه بسته شد در داخل شعبه‌ها حاضر و بر شمارش آرا ناظر هستند.
وی با بیان اینكه نمایندگان نامزدها هنگام امضای صورتجلسه‌ها توسط مجریان نیز حضور دارند، اظهار داشت: بنابراین ارقام صندوق‌ها را حتی با ماشین حساب هم می‌توان جمع كرد.

وی با بیان اینكه در هر شعبه اخذ رای جدای از بازرسین شورای نگهبان، بازرسین وزارت كشور، با نماینده فرماندار و مردم كه برگزاركنندگان انتخابات هستند 4 نماینده نیز از سوی 4 كاندیدا ناظر بر انتخابات هستند، تاكید كرد: این انتخابات شفاف‌ترین انتخابات است كه هیچگونه شائبه‌ای در آن حضور ندارد.
وی با بیان اینكه نمایندگان نامزدها در مراكز شهرستان‌ها نیز حضور دارند، اضافه كرد: ما از نمایندگان برای مرحله تجمیع آرا در وزارت كشور نیز دعوت كرده‌ایم البته نمایندگان در تجمیع آرای شورای نگهبان در مركز نیز حضور دارند.

محصولی اضافه كرد: علاوه بر این تمهیدات، كاری كه تاكنون بی‌سابقه بوده اجازه حضور میز احزاب نه تنها در ستاد انتخابات كشور بلكه در كل استان‌ها و جهت نظارت بر انتخابات است كه صورت گرفت.
صادق محصولی در ادامه به حضور هواداران كاندیداها و حمایت آنها از كاندیدای مورد نظرشان در سطح شهر و در شب‌های گذشته اشاره كرد و گفت: با مدیریت وزارت كشور و نیروی انتظامی، استانداران و شورای تامین استان‌ها ما حتی شاهد یك فاجعه یا مشكل نبودیم در حالی كه چنانچه یك صدم این شور و نشاط در كشورهای دیگر باشد منجر به ایجاد مشكلاتی خواهد شد.

وی این مساله را نشان دهنده رسیدن مردم به درجه بالایی از شور و نشاط اجتماعی، آگاهی اجتماعی و سیاسی دانست و گفت: بنابراین مردم می‌توانند همه چیز را در چهارچوب قانون مدنظر قرار دهند.
وزیر كشور در پاسخ به این سوال كه دلیل اختلال ایجاد شده در سیستم پیام كوتاه مخابرات از ساعت 10 شب گذشته چه بوده است، پاسخ داد: من در جریان نیستم و این به ما مربوط نیست. وزارت كشور هیچ دستورالعملی در این راستا ندارد.

 

 
 
مشاركت مردم در انتخابات 70 درصد است

سخنگوی شورای نگهبان از افزایش احتمالی میزان مشاركت مردم به 70 درصد در انتخابات دهم ریاست جمهوری خبر داد.

   ببینید و لذت ببرید  | www.tamashagaran.ir |  جدیدترین و داغ ترین اخبار انتخابات در تماشاگران

به گزارش خبرنگار فارس مستقر در ستاد نظارت بر انتخابات، عباسعلی كدخدایی عصر امروز در گفت و گو با خبرنگاران از افزایش میزان مشاركت مردم در انتخابات ریاست جمهوری خبر داد و گفت: در تهران تاكنون نسبت به دوره قبل 50 درصد میزان مشاركت افزایش داشته است بنا به اعلام معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان این آمار در رابطه با شهرستان‌ها و استان‌ها افزایش 20 درصدی را نشان می‌دهد.
وی شركت گسترده مردم در انتخابات را یك حماسه خواند و ضمن تبریك این حضور به مردم بیان داشت: علی رغم میزان مشاركت شاهد كمترین میزان تخلفات بودیم. بنا به گفته كدخدایی تخلفات گزارش شده بسیار اندك بوده و این یك موفقیت به شمار می‌آید.
سخنگوی شورای نگهبان نرخ سلامت دهمین دوره ریاست جمهوری را با توجه به آمار ذكر شده بسیار بالا توصیف كرد.
كدخدایی اعلام كرد: تا ساعت 16 امروز بالغ بر 20 میلیون تعرفه مورد استفاده قرار گرفته است و در بسیاری از حوزه‌های رای گیری خارج از كشور رای گیری پایان و شمارش صورت گرفته است.
كدخدایی الصاق بنر نامزدها در نزدیك شعب اخذ رای و تبلیغات برخی از افراد در كنار رای دادن را از جمله تخلفات جزئی اعلام كرد.
وی ادعای ابطال صندوق اخذ رای به دلیل نصب بنر در كنار شعب اخذ رای را نادرست خواند و گفت: چنین گزارشی در مورد ابطال صندوقی نداشته ایم.
سخنگوی شورای نگهبان اظهار نظرهای فعلی در مورد آمار آرای كاندیداها را دارای اعتراض ندانست و گفت: انتخابات باید پایان پذیرد و سپس شورای نگهبان در این رابطه اظهار نظر كند. اگر چه انشاء الله در ساعت اولیه فردا وزارت كشور آمار را با موافقت شورای نگهبان اعلام خواهد كرد اما اعلام نهایی انتخابات منوط به تائید شورای نگهبان خواهد بود.

امانپور: انتخابات ایران در 3 دهه اخیر بی سابقه است

خبرنگار شبكه تلویزیونی آمریكایی سی ان ان اذعان كرد: تعداد شركت كنندگان این دوره انتخابات ریاست جمهوری در سه دهه گذشته بی سابقه است.
 
به گزارش شبكه خبر ، كریستین امانپور خبرنگار شبكه تلویزیونی 0سی ان ان گفت: از ساعت ها پیش از آغاز به كار حوزه های رای گیری، مردم در صفوف طولانی برای رای دادن به انتظار ایستاده بودند. 

نوشته شده توسط: کریم س | آخرین ویرایش:- | نظرات ()